Farma Borová

Farma Borová

Navštívili jste stránky Farmy Borová, která se nachází na jihu Čech v chráněné krajinné oblasti Blanský les.

Farma je již několik let zapojena do systému Kontrolovaného ekologického zemědělství, našimi certifikovanými produkty jsou hovězí biomaso, zástavový skot, jatečná zvířata a luční seno.

Chováme krávy bez tržní produkce mléka a koně ke sportovním a hobby účelům.

Ještě tu s námi žijí psi - Kim (11 let) a Dorka (10) jsou plemene velký švýcarský pes a před dvěma roky jsme si z útulku přivezli Bertíka - černý, asi 5-letý ovčák.
A v současné době 5 koček.

 

Ekologická Farma Borová se nachází na jihu Čech v chráněné krajinné oblasti Blanský les. Farma vznikla privatizací části státního statku Kájov v roce 1993. To je tedy rok, kdy jsme zde začali hospodařit na 220 ha luk a pastvin.
Chováme zde 90 kusů krav bez tržní produkce mléka, což znamená, že se matky na začátku roku otelí a s telátky stráví celé léto na pastvině, na podzim jdou telata odstavit a krávy se chystají na další porod. Chováme kříženky plemene aberdeen angus a red angus.
V roce 2008 jsme udělali kompletní rekonstrukci kravína s výstavbou zastřešeného hnojiště. Zaměstnáni jsou 2 stálí pracovníci .

Provozujeme jezdecké zařízení.

V současnosti tu máme celkem 23 koní, 6 je tu na uastájení.
Westernová plemena zastupují  - plemenný hřebec  QH - Jacs Indy Striped,  QH klisna Topsail Dee Little a její roční a dvouleté hříbě, appaloosa klisna, dále klisny českého teplokrevníka.
Do skokového sportu je tu letos 18-ti letý Un Ami (plemene KWPN) a mladý nadějný Guy with Hearth.
Vanessa Mae , Contha Balou a Coco Chanel  - jsou naše militaristky.

Naší nejstarší klisnou byla Zorka, která uhynula v lednu ve věku 32 let.

Hovězí maso - prodej

30 položek

Bio hovězí z plemene Aberdeen Angus je hovězí maso špičkové kvality, jemně vláknité a křehké. Díky jedinečné vlastnosti mramorování - ukládání tuku do svaloviny - je hovězí maso šťavnaté a má typickou chuť. Na běžný spotřebitelský trh se dostane výjimečně, spíše vůbec. Je dodáváno na objednávku přímo zákazníkům. Maso pochází z nášho registrovaného ekologického chovu.

Zájemce o naše hovězí se značkou BIO bychom chtěli požádat o včasné zasílání objednávek. Pravidelně posíláme na porážku 3 - 4 kusy zvířat, podle zájmu. Po vyprodání zásob jsou objednávky přijímány až na další termín. 

Při objednávávní věnujte pozornost termínu prodeje.

Termíny porážek pravidelně zveřejňujeme v novinkách.

Prodej je 1x za měsíc vždy ve čtvrtek a pátek od 9 do 18 hodin, jiný termín vyzvednutí je nutno domluvit. Maso si vyzvednete přímo na farmě v Borové u Chvalšin - PRODEJ ZE DVORA, kde se můžete zeptat na cokoli, co Vás ohledně našeho chovu, zpracování a prodeje zajímá.

Pokud vhcete po uložení položky do nákupního košíku pokračovat v nákupu, klikněte vlevo na "HOVĚZÍ MASO-PRODEJ"

 

Období odběru:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

Aktuality:

Závody u nás:

31.7.-2.8.2020 - MČR VŠESTRANNOST ve všech kategoriích

NOVÝ TERMÍN - 11.-13.9.2020 - VŠESTRANNOST - MEZINÁRODNÍ ZÁVODY + NÁRODNÍ ZÁVODY + OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ

Přihlášení